Dom Piękno
Kategoria:

Piękno

Reklama

Skóra pod oczami może odzyskać świeży wygląd w zaledwie pięć minut.

Dlaczego pojawiają się worki pod oczami
Z wiekiem tkanki wokół oczu stają się słabsze, tracą elastyczność i ostatecznie wiotczeją. W wyniku tego procesu złogi tłuszczu przemieszczają się w okolice dolnej powieki. W rezultacie obszar ten staje się rozdęty. Płyn może również gromadzić się w tym obszarze, co powoduje obrzęk. W ten sposób pojawiają się worki pod oczami.

W słabym świetle worki wyglądają na większe niż są w rzeczywistości. Dzieje się tak, ponieważ rzucają cień na twarz.

Oprócz starzenia się, inne czynniki mogą powodować worki pod oczami:
brak snu;
palenie papierosów;
alergie;
zatrzymywanie płynów w organizmie, szczególnie rano;
dieta bogata w sól;
niektóre choroby tarczycy, nerek i oczu, zapalenie skóry;
predyspozycje genetyczne i dziedziczność.

Kiedy udać się do lekarza
Zdecydowanie warto udać się do terapeuty, jeśli problem nie przypomina kosmetycznego, a wraz z workami pod oczami pojawiły się inne nieprzyjemne objawy: zaburzenia widzenia, bóle głowy, wysypki i podrażnienia na skórze.

Lekarz spróbuje dowiedzieć się, co spowodowało obrzęk i zasugeruje, jak pozbyć się choroby, która spowodowała tę sytuację.

Strony: 1 2 3 4

Reklama

Czasami wydaje się, że zadowolenie wrażliwej skóry jest prawie niemożliwe – policzki stają się czerwone od nowego mycia, które nie zaszkodzi nawet różowemu płatkowi, a od kremu nawilżającego za pół pensji. Ale nadal realistyczne jest zbudowanie starannej pielęgnacji skóry wrażliwej.

Jak rozpoznać skórę wrażliwą?
Wrażliwa skóra twarzy nie jest odrębnym typem skóry. Jest to odrębna cecha, która nie zależy od zdolności skóry do produkcji sebum. Wrażliwa może być zarówno skóra tłusta, jak i sucha. Dlatego dermatolodzy zazwyczaj nie stosują standardowego podziału na skórę tłustą, suchą, normalną, mieszaną i wrażliwą, ale bardziej nowoczesną klasyfikację amerykańskiej lekarki Leslie Baumann. Według jej badań istnieje aż 16 rodzajów skóry.

Skóra wrażliwa to skóra, która aktywnie reaguje dosłownie na wszystko: zmiany temperatury, warunki klimatyczne, stres, kosmetyki i tak dalej. Reakcje mogą być różne. W zależności od nich wyróżnia się cztery rodzaje wrażliwości. Dana osoba może mieć zarówno jedną, jak i wszystkie naraz.

Rodzaj wrażliwości określa, jak dokładnie skóra reaguje na to, czego nie lubi. Jedna staje się czerwona, inna pokryta pryszczami, trzecia zaczyna piec lub mrowieć, a czwarta zaczyna czerwone łuszczące się plamy. Są to różne rodzaje reakcji.

Według różnych danych skóra wrażliwa występuje u 80% ludzi. Ich liczba rośnie z każdym rokiem. Dlatego czasami wydaje się, że dosłownie każdy wokół ciebie przynajmniej raz doświadczył reakcji skórnych (ale w rzeczywistości nie jest to prawdą).

Strony: 1 2 3 4

Reklama

Ze względu na narażenie na dym i spaliny, można dostać się do dermatologa wcześniej niż by się chciało.

Co zanieczyszcza powietrze
Zanieczyszczenie powietrza występuje, gdy cząsteczki zmieniają naturalny skład powietrza i są obecne w ilościach, które mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzkiego.

Głównymi źródłami zanieczyszczeń są silniki benzynowe i wysokoprężne, fabryki, pralnie chemiczne, place budowy, elektrownie węglowe, kuchenki i kominki oraz płonące lasy.

Niewiele możemy zrobić, aby wpłynąć na skład powietrza i ilość zanieczyszczeń. Ale najprawdopodobniej nasze ciała już przystosowały się do stałej obecności substancji.

Jakie zanieczyszczenia wpływają na ludzką skórę
Za główne zanieczyszczenia wpływające na skórę uważa się

Drobny pył zawieszony (PM) – pochodzi z emisji samochodowych i przemysłowych, podczas remontów i rozbiórek budynków, pożarów lasów, wybuchów wulkanów. Zanieczyszczenie znajduje się również w zwykłym kurzu.
Piren i benzapiren, antracen, chryzen – są to wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA) i znajdują się w dymie tytoniowym i spalinach.
Benzen – powstaje w wyniku emisji z silników benzynowych i wysokoprężnych, podczas produkcji tworzyw sztucznych, gumy i włókien syntetycznych.
Ozon w warstwie przyziemnej – występuje w spalinach samochodowych i emisjach przemysłowych.
Tlenek węgla – powstaje podczas każdego procesu spalania. Może być uwalniany do powietrza z dymu papierosowego i podczas operacji przemysłowych.
Tlenek azotu. Głównymi źródłami są spaliny pochodzące z transportu, wytwarzania energii i rolnictwa.
Tlenek siarki – emitowany podczas spalania węgla i ropy naftowej, produkcji cementu i metali, pożarów lasów i wybuchów wulkanów.
Ołów, kadm i rtęć – metale ciężkie uwalniane do atmosfery podczas produkcji stali, spalania węgla i śmieci.
Acetaldehyd, formaldehyd, heksan, styren, ksylen – lotne związki organiczne. Ich źródłem są składniki domowych środków czyszczących, ścieki z przemysłu tekstylnego, dym papierosowy, kadzidła i świece zapachowe oraz niektóre rodzaje roślin.

Strony: 1 2 3 4

Reklama

Mówi się, że jasne rzeczy pomagają chronić przed słońcem i kleszczami.

Białe ubrania wyglądają lekko i świeżo i są noszone przez arabskich szejków. Takie ubrania wydają się idealne na upały. Ale to nie do końca prawda.

Dlaczego nie musisz nosić białych ubrań latem?
Jeśli naprawdę chcesz założyć coś jasnego – możesz to zrobić, nikt ci tego nie zabrania. Najważniejsze to nie postrzegać białych rzeczy jako ucieczki od letnich problemów.

Nie chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym
Białe rzeczy odbijają światło słoneczne. Z tego powodu ubrania i ciało nagrzewają się wolniej. Może to jednak chronić człowieka jedynie przed udarem cieplnym.

Głównym zagrożeniem ze strony słońca jest promieniowanie ultrafioletowe, które nie tylko powoduje oparzenia. Jest to związane z przedwczesnym starzeniem się, rozwojem czerniaka i raka skóry, tłumieniem ludzkiego układu odpornościowego. I od tego wszystkiego białe ubrania nie uratują.

Każda tkanina pochłania część światła ultrafioletowego. Ale jasne ubrania przepuszczają najwięcej promieniowania. Wskaźnik ochrony UV białej bawełny wynosi około 5, podczas gdy zielona i brązowa bawełna może wynosić do 50.

Nie jest odporna na roztocza
Zła wiadomość jest taka, że biała odzież nie odstrasza kleszczy. Wręcz przeciwnie, krwiopijców przyciągają rzeczy w jasnych kolorach. Jest jednak plus – na takiej tkaninie łatwiej dostrzec stawonogi.

Strony: 1 2 3

Reklama

Substancja ta wchodzi w skład wielu produktów pielęgnacyjnych.

Czym jest kwas salicylowy
Kwas salicylowy to związek molekularny, który po raz pierwszy został uzyskany z kory wierzby przez włoskiego chemika. To właśnie od wierzby pochodzi nazwa tej substancji – „salix”, co z łaciny oznacza „wierzba”.

Odkrycie to miało miejsce w 1838 roku. Następnie kwas salicylowy był stosowany w leczeniu reumatyzmu i skazy. Obecnie jest on wytwarzany w wyniku reakcji chemicznej i stosowany jako podstawa różnych leków.

W składzie jakich środków znajduje się kwas salicylowy
Środki z kwasem salicylowym są sprzedawane w następujących postaciach:
żele;
kremy;
balsamy;
serum;
płatki – płatki lub chusteczki nasączone produktem;
środki złuszczające.
Niektóre z nich są sprzedawane w aptekach jako leki, podczas gdy inne są sprzedawane jako produkty pielęgnacyjne w sklepach kosmetycznych.

Kwas salicylowy można znaleźć w postaci roztworu alkoholowego do użytku zewnętrznego. Nie należy go jednak stosować w czystej postaci do leczenia trądziku lub innych chorób skóry. Alkohol może wysuszać skórę, w wyniku czego sebum zacznie produkować się intensywniej i mogą pojawić się nowe wysypki.

Przygotowanie preparatu z kwasem salicylowym w domu może być również niebezpieczne, ponieważ trudno jest samodzielnie obliczyć wymagane stężenie substancji.

Strony: 1 2 3

Reklama